Udržuješ svoje telo vo forme? A myslíš aj na ústa?

V štartovacom balíčku určite nebude chýbať zubná pasta Colgate Total so špičkovou ochranou celej ústnej dutiny.

V dnešnej dobe sú zdravie a kondícia stále častejšími témami. Dnešným trendom je skôr prevencia, ako následná liečba, či už sa jedná o pravidelné cvičenie alebo zdravú stravu. Jedna oblasť je však stále zanedbávaná - ústna dutina.

Najčastejším ochoreniam ústnej dutiny môžeme predchádzať, ak zmeníme pohľad na starostlivosť o ústnu dutinu. Máme tendenciu myslieť len na zuby, ktoré však tvoria iba 20% našich úst. Ostatných 80% tvorí jazyk, sliznica tváre a ďasná. Baktérie sa nachádzajú v celých ústach, nie iba na zuboch.

Ak 80% ústnej dutiny zostáva nechránená, baktérie sa môžu zhromažďovať, vytvárať kolónie a ihneď po vyčistení zubov sa prenesú na zuby a ďasná. Pravdepodobnosť zubných kazov a problémov s ďasnami sa tým zvyšuje.

Začni chrániť celé svoje ústa práve teraz!

K správnej starostlivosti o ústnu dutinu je potrebné zvoliť aj správnu zubnú pastu. Obyčajné fluoridové pasty* chránia iba zuby, teda 20% ústnej dutiny. Úprimne, chcel by si šampón, ktorý umýva iba 20% tvojich vlasov? Taktiež nechci ani zubnú pastu, ktorá čistí iba jednu pätinu tvojich úst. Colgate Total používa pokročilú technológiu k proaktívnej ochrane celých úst a pomáha bojovať s baktériami nielen na zuboch, ale aj na sliznici tváre a ďasnách. A to po dobu až 12 hodín**.

*Definované ako bežná pasta s fluoridom

**Po 4 týždňoch nepretržitého používani

 

© 2020 dm drogerie markt, s. r. o.