Siedma dm šport zóna je otvorená

Slávnostné otvorenie ďalšej, v poradí už siedmej dm šport zóny sa konalo v stredu 4.12.2019, tentoraz v mestskej časti Dúbravka, v Parku Družby pri Základnej škole na Beňovského ulici. Zóna bola vybudovaná z vyzbieranej rekordnej sumy zo štartovných poplatkov 8. ročníka dm ženského behu, ktorá činila až 10 150 eur. Outdoorové športovisko má – tak ako tie predošlé – slúžiť nielen ženám, ale aj všetkým obyvateľom mestskej časti, aby si mohli zacvičiť a zregenerovať sa. Starostovi mestskej časti Bratislava – Dúbravka Martinovi Zaťovičovi zónu odovzdali Natália Franková zo spoločnosti dm drogerie markt, ktorá je generálnym partnerom podujatia, a riaditeľ podujatia Peter Pukalovič z agentúry BE COOL.

„Veľmi ma teší, že sme otvorili už siedmu dm šport zónu, na ktorú poputovala doteraz rekordná suma. Tá je dôsledkom veľkého záujmu o dm ženský beh, ktorý prekročil tento rok hranicu 3000 prihlásených bežkýň. Čím je účasť na podujatí vyššia, tým sú vyššie aj príspevky na dm šport zóny, a aj preto veríme, že záujem o naše podujatie bude mať aj naďalej rastúcu tendenciu,“ povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

„Je pre nás veľmi dôležité napomáhať športovcom k dosahovaniu ich cieľov a predsavzatí, ako aj podporovať ich aj mimo bežeckých podujatí, aby mali kde športovať, aby sa mali kde zlepšovať a dosahovať svoje méty. dm šport zóny budujeme aj preto, aby mohli slúžiť ako východiskové miesta na začiatok nielen bežeckých tréningov,“ hovorí Peter Pukalovič.

Pri príležitosti otvorenia dm šport zóny v Dúbravke bol odovzdaný aj šek v hodnote 600 eur vozičkárke Lenke Srnanskej, ktorá sa aj napriek svojmu hendikepu zúčastňuje dm ženského behu pravidelne. Celý výťažok z predaja špeciálnej limitovanej edície trička, ktoré vyrobila slovenská firma Abraka, putoval práve Lenke, aby jej pomohol v neľahkej životnej situácii. Lenka je pre ženy s podobným neľahkým osudom veľkou motiváciou.

www.dm-zenskybeh.sk
www.mojadm.sk

 

© 2024 dm drogerie markt, s. r. o.