Pred behmi sa môžete rozcvičiť s Vierkou Ayisi

Vierka Ayisi, ambasádorka podujatia dm ženský beh

Vierka, si ambasádorkou projektu dm ženský beh...

Áno, dostala som túto fantastickú príležitosť a je mi cťou byť súčasťou takéhoto skvelého projektu. A aj keď sa profesionálne venujem iným druhom cvičenia, a nie behu, je pre mňa úžasnou výzvou a radosťou zúčastniť sa ho ako jeho ambasádorka.

 

Kde ťa budú môcť účastníčky, ale aj návštevníci podujatia stretnúť?

Na podujatí budem viesť približne 15-minútové rozcvičky pred oboma behmi, ktoré sa začínajú o 14.00 a 16.00 hodine. A lámem v sebe ideu, že sa nakoniec k behu aj pridám. To znamená, že by som možno išla zabehnúť kratšiu, 4-kilometrovú trať. 

 

Na beh treba mať aj nejakú prípravu...

To určite áno. Ja síce behávam, ale iba v duchu rozcvičky pred svojimi cvičeniami, aj keď nie na pravidelnej báze. Veľmi však obdivujem ľudí, ktorí pravidelne behávajú, dokonca aj v nepriaznivom počasí.

 

Čo na to tvoja kondícia?

Čo sa týka kardio cvičení, pohybových aktivit a jogy, ktorým sa venujem už roky, tu je moja kondička výborná. Keď však niekedy behávam, cítim, ako moje telo reaguje inak. Je to iný typ pohybu. V jednom druhu cvičenia môže mať človek skvelú zdatnosť a v druhom zase slabšiu. Samotný beh je pre mňa výzva, ale možno sa naň predsa len nakoniec podujmem. Musí byť skvelé a vzrušujúce bežať s tou odhodlanou masou ľudí, ktorí sú nabudení a mnohí z nich idú cez svoje vlastné hranice a možnosti.  

 

Od čoho to závisí?

Od toho, ako sa v danú chvíľu budem cítiť fyzicky. Verím, že na mieste bude skvelá atmosféra a mnohí veľmi sa navzájom podporujúci milí ľudia. Mojou primárnou úlohou v spolupráci na tomto projekte je však zabezpečiť, aby všetky bežkyne boli pred samotným behom správne rozohriate,  rozcvičené a aj namotivované.

 

Čo v projekte bolo tým, čo ťa oslovilo prijať spoluprácu?

Možnosť spolupráce na tomto projekte ma nadchla, a to najmä preto, lebo sa v rámci svojej profesie venujem zdravému životnému štýlu a spôsobu života. V podstate sa prostredníctvom cvičenia, workshopov a rôznych prednášok snažím oslovovať širokú verejnosť a vytvoriť v nich otvorenejší a pozitívnejší postoj a pohľad na dôležitosť fyzického a mentálneho zdravia. Preto ma nesmierne teší moje prepojenie s dm práve v takýchto projektoch. Okrem dm ženského behu  som totiž bola tento rok súčasťou aj dm projektu Leto v pohybe, v rámci ktorého sme natočili niekoľko tutoriálnych online „Inspirit workout“ videí s mojím jogovým, posilňovacím a kardio cvičením. Videá boli v priebehu leta publikované na kanáli dm Slovensko na Youtube. V rámci tohto projektu sme mali aj krásne podujatie na Magio pláži, kde bol pre verejnosť k dispozícii okrem iného programu aj jogový workshop pod mojím vedením. A naša spolupráca vrcholí práve podujatím dm ženský beh, na ktoré sa veľmi teším.

 

© 2020 dm drogerie markt, s. r. o.