Najkrajší beh na Slovensku

8. ročník podujatia dm ženský beh

Druhá septembrová sobota patrila v Bratislave ôsmemu ročníku podujatia dm ženský beh, ktorý sa môže pochváliť až 17-percentným medziročným nárastom prihlásených účastníčok. V tomto ročníku sa tak z celkovo prihlásených 3395 behuchtivých žien postavilo na štart štvor- a desaťkilometrovej trate 2806 bežkýň, medzi ktorými nechýbalo ani 75 spolupracovníčok dm a ich rodinných príslušníčok. Trate behu zostali v porovnaní s minulým rokom nezmenené, viedli po nábrežnej promenáde, po lávkach Mosta Apollo a Starého mosta s atraktívnym dobehom do Eurovey.

„Veľmi ma teší, že už osem rokov prinášame Slovensku najkrajší beh, o ktorý záujem neustále narastá. Od prvého ročníka, ktorý sa konal v roku 2012, keď sa na štart postavilo 620 žien, je toto číslo takmer 5-násobné, čo svedčí o tom, že rozhodnutie založiť tradíciu čisto ženského behu na Slovensku malo svoje opodstatnenie,“ povedal na margo tohtoročnej akcie Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Ôsmy dm ženský beh si užili ženy z 18 krajín okrem Slovenska – na trate sa postavili Maďarky, Nemky, Češky, Nórky, Ukrajinky, ale aj Ruska, Angličanka, Írka, Brazílčanka či Belgičanka, pričom po Slovensku mali najväčšie zastúpenie bežkyne zo susedného Rakúska.

Keďže starostlivosť o zdravie a krásu nespočíva len v športových aktivitách, bežkyne a verejnosť mali aj tento rok k dispozícii špeciálnu dm zónu. Pripravené boli ochutnávky produktov dmBio či Mivolis, líčenie make-up artistkami s kontrolovanou prírodnou kozmetikou alverde či kaderníci pre dámy. V neposlednom rade dm myslela aj na deti, ktoré si mohli nechať na tvár či ruku namaľovať svoj vytúžený obrázok.

Koncept zodpovedného podnikania je pre dm veľmi dôležitý, a aj z toho dôvodu organizuje v rámci ženského behu každoročne projekt dm šport zóna. V rámci neho doteraz zveľadila už šesť športovísk v Bratislave, na ktoré sa použili finančné prostriedky v celkovej výške viac ako 41 761 eur, vyzbierané zo štartovného, ako aj z dobrovoľných príspevkov po minulé roky. Tento rok dm v budovaní športovísk pokračuje. Aktuálne vyzbieraná suma 10 150 eur tak poslúži na vybudovanie novej, v poradí už siedmej dm šport zóny, tentoraz v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Šiestu dm šport zónu s workoutovými prvkami, ktorá bola financovaná z minuloročných účastníckych poplatkov, spoločnosť otvorila začiatkom tohto septembra na Gercenovej ulici v bratislavskej Petržalke.

Viac informácií k podujatiu nájdete na dm-zenskybeh.sk.

dm ženský beh – výsledky 8. ročníka

4 km (1910 účastníčok)
1. Lucia Kovalančíková ŠK Dukla Banská Bystrica, o. z. 0:14:11
2. Lucia Janečková Bratislava Marathon Sport Club 0:14:23
3. Ivona Miklóšová Bratislava Marathon Sport Club 0:14:43
10 km (896 účastníčok)
1. Romana Komarňanská Bratislava Marathon Sport Club 0:37:47
2. Barbara Chrenková Jogging klub Dubnica 0:39:52
3. Eva Tulejová IBM 0:40:13
 

© 2024 dm drogerie markt, s. r. o.