Behať alebo nebehať so svojou láskou?

Milujete beh. Milujete svojho partnera. Tak prečo neskombinovať tieto dve veci dokopy?

No, možno je to super nápad...

Beh s vašou „lepšou“ polovičkou môže byť super, pretože dokážete skombinovať to, čo máte najradšej. Šport a čas, strávený s vašou láskou. Avšak ak kombinácia týchto dvoch činností nejde podľa plánu, tak to môže viesť k hádkam, naštrbeniu vášho vzťahu či k nedodržaniu vášho tréningového plánu.

Našťastie tu máme pár tipov, ako skombinovať vaše obľúbené hobby s vašim milovaným partnerom:

1.) Určite si pravidlá

Pred tým, než začnete spolu behávať, porozprávajte sa o vašich bežeckých cieľoch. Jeden z vás si chce možno len „vyčistiť si hlavu“, vypnúť od reality a užívať si šport so svojim miláčikom, druhý je možno viac súťaživý a chce sa vytrénovať na top bežca, prekonávať limity a neustále sa zlepšovať. Preto si určite dopredu preferencie, dĺžku a rýchlosť behu. Ak je jeden z vás rýchlejší, tak nechajte pomalšieho udávať tempo. Zo začiatku nechajte hodinky doma a zamerajte sa na užívanie si spoločného behu a nie tomu, koľko km zabehnete a za aký čas.

2.) Dodržiavajte svoj tréningový plán

Ak sa pripravujete na bežecké preteky a máte v daný deň naplánovaný dlhší beh alebo ťažší workout, tak to nerušte len kvôli tomu, že váš partner taký cieľ nemá alebo sa mu zrovna nechce. Nemali by ste rušiť svoje tréningové plány len kvôli partnerovi. Buď to váš partner bude rešpektovať a spraví si pomalší tréning alebo sa skúsi prekonať a potiahne jeden takýto ťažší deň s vami. V každom prípade by to mal chápať. Ak nie, tak sa vráťte k bodu 1 a porozprávajte sa o vašich cieľoch.

3.) Uvedomte si, že ste rozdielni

Nie len váš fitness level je to, v čom sa odlišujete.

Niekto sa rád rozpráva počas behu so svojim „sparing“ partnerom, iní zase preferujú behať v tichosti alebo so slúchadlami v ušiach a sústredia sa na beh. Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, porozprávajte sa o tom so svojim partnerom a rešpektujte svoje odlišnosti. Ak potrebujete spomaliť, či sa napiť počas behu, povedzte mu to. Ak nevládzete počas behu rozprávať alebo proste len nechcete, tak požiadajte partnera, aby ste bežali v tichosti.

4.) Spravte si plán pre neplánovanú situáciu

Je dobré mať vytvorenú stratégiu ak veci nepôjdu podľa plánu. Čo ak jeden z vás potrebuje pauzu alebo kráčať, bude kráčať aj ten druhý? Čo ak jeden z vás potrebuje ísť na toaletu, zastaví sa aj ten druhý? Čo ak jeden z vás ochorie alebo bude musieť z pracovných dôvodov zrušiť tréning? Je dobré dohodnúť sa dopredu, aby sa necítil jeden alebo druhý obmedzovaný alebo demotivovaný v prípade, že si nemôže plniť svoje ciele.

5.) Ak to nejde vonku – prispôsobte sa

V prípade, ak je vonku zlé počasie a vy sa nechcete trápiť v lejaku alebo snehovej búrke, tak sa vyberte do fitka. Je veľa možností, ako trénovať vo dvojici a nemusí to byť len pri behaní na čerstvom vzduchu.

6.) Beh vo dvojici nemusí byť to pravé orechové

Ak chcete začať behať s vašim partnerom, tak rovnako ako vo všetkom ostatnom, aj v tomto prípade je komunikácia veľmi dôležitá. Ak to bude fungovať, tak verte, že vďaka spoločnej športovej aktivite sa viac zblížite a ten pocit po trénovaní bude ešte intenzívnejší. Adrenalín a endorfíny vás utužia ešte viac.

Ak však preferujete beh osamote, tak sa nebojte, že by sa váš vzťah mal uberať zlým smerom :-). Existuje množstvo iných činností, vďaka ktorým bude vaše srdiečko biť pri vašej láske o čosi rýchlejšie.

 

© 2024 dm drogerie markt, s. r. o.