#AJJASOMRUNNINGANGEL

Ste zvedavé na ďalšiu trojicu našich Running angels? Práve teraz si môžete prečítať ďalšie inšpiratívne a povzbudzujúce príbehy žien, ktoré sú úspešné vo svojom pracovnom živote a popri ňom si nájdu čas na športovú aktivitu, ktorá im prirástla k srdcu – beh.

Monika Kolčáková

V našom ďalšom bežeckom príbehu vám predstavujeme Moniku Kolčákovú, ktorá je riaditeľkou jednej z bratislavských tlačiarní - Reprografia. Ako mnohí, aj Monika skončila s aktívnym behaním po skončení školy a paradoxne sa k nemu vrátila cez fitnes aktivity. Okrem cvičení sa dievčatá z fitnes centra pravidelne zúčastňujú aj bežeckých podujatí. A to bol pred tromi rokmi aj nový začiatok bežeckého príbehu Moniky.

Šport bol vždy pevnou súčasťou jej rodiny, dcéra a syn sú dokonca majstrami sveta v karate (kata/kobudo), manžel na to dohliada z pozície trénera, takže v rodine má šport veľkú tradíciu a podporu. Monika na beh namotivovala aj svoju sestru a skúste hádať kto je ich najväčším fanúšikom? Áno, tipujete správne, je to ich mama.

Najobľúbenejšia bežecká vzdialenosť je 5-10 km, na behanie si Monika vie popri práci nájsť čas 3-4x do týždňa. Medzi bežecké srdcovky patria Telekom Night Run, dm ženský beh a rakúsky beh žien.

Bežecký sen? Polmaratón, ale s rozumom a postupne. A najväčšou motiváciou je nielen dobrý pocit pri dobehu do cieľa alebo po skončení tréningu, ale hlavne parádna partia dievčat a komunita, ktorá sa navzájom podporuje a pomáha si.

A pri tomto pozitívnom postoji a prístupe je aj jej najzákladnejšie bežecké motto a posolstvo veľmi jednoduché: "Každý beh je lepší ako žiadny".

Takže už žiadne ďalšie výhovorky, pretože nezabudnite, aj vy môžete byť "Running Angels".

Nelly Opálková

Pocit šťastia, radosť z prekonania vlastných limitov, prílev energie, fyzické a psychické uvoľnenie po ťažšom dni - to všetko dáva beh Nelly Opálkovej – ďalšej z našich Running Angels.

Nelly je 23 ročná študentka Medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite v Bratislave a minulý rok sa zúčastnila súťaže krásy – Miss Universe Slovakia 2018. Aj keď ako sama tvrdí, že beh medzi jej rovesníkmi je skôr zriedkavý jav a na tréningoch a pretekoch sa stretáva skôr s ľuďmi okolo 30 rokov a viac, ona sama si behanie zamilovala už v mladšom veku - počas štúdia na strednej škole v USA.

Aj napriek svojmu mladému veku Nelly absolvovala preteky na rôzne vzdialenosti a má za sebou dokonca aj maratón v Amsterdame. Jej obľúbenou vzdialenosťou je 10 km a bežeckým snom je presunúť sa z cestných behov na horské a trailové bežecké podujatia. “K behaniu ma motivuje stále posúvať svoje bežecké mantinely ďalej, hlavne čo sa týka vzdialenosti.

Zisťovať koľko moje telo zvládne ubehnúť a za akých podmienok,” hovorí Nelly. A na otázku, či sa lepšie cíti vo svete módy a módnych prehliadkach jednoznačne odpovedá, že beh a preteky sú jej bližšie.

Miriama Blahušiaková

V rámci ďalšieho príbehu našich bežeckých anjelikov vám predstavujeme Miriamu Blahušiakovú - vysokoškolskú učiteľku na Katedre účtovníctva a auditorstva Fakulty hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave. Od februára 2019 Mirka pôsobí aj vo funkcii prodekanky pre rozvoj, medzinárodné vzťahy a vzťahy s verejnosťou na Fakulte hospodárskej informatiky.

Od roku 2015 je čoraz aktívnejšia hobby bežkyňa, ktorej najobľúbenejšia bežecká vzdialenosť je 10 km. Na dm ženskom behu ide dievčatám pomôcť dobehnúť do cieľa ako pacerka práve na 10 km trati.Behajte s úsmevom na tvári a nezabudnite, aj vy môžete byť naše "Running Angels".

 

© 2020 dm drogerie markt, s. r. o.