AJ JA SOM RUNNING ANGEL

#ajjasomrunningangel

Aj 8. ročník dm ženského behu sa bude niesť v duchu #ajjasomrunningangel. Možno ani o tom neviete, ale aj medzi vami sa určite nachádza niekoľko takýchto bežeckých anjelov. My vám tu postupne predstavíme inšpiratívne a povzbudzujúce príbehy vybraných Running angels" a veríme, že budú pre vás motiváciou a tým správnym impulzom k účasti na podujatí a objavení svojho vlastného "bežeckého anjelika".

Romana Komárňanská

Našu prvú "Running angel" sme nevybrali len tak náhodou. Prosím zoznámte sa: Romana Komarňanská - bežecká trénerka, odborná športová poradkyňa a konzultantka, ale ešte stále hlavne vynikajúca bežkyňa Bratislava Marathon Sport Club.

Romana má na rozdiel od mnohých za sebou aj slušnú športovú minulosť. Od baletu sa cez športový aerobik a plávanie dostala až k behu, ktorý sa stal jej životným poslaním a vášňou. Vyštudovala 2 vysoké školy - trénerstvo na FTVŠ v Bratislave a výživu obyvateľstva SPU v Nitre, a aj keď je aktívnou bežkyňou, už dnes radí a pomáha desiatkam bežcov a bežkýň, ktorých sprevádza na ceste k dosahovaniu ich vysnívaných športových cieľov a hodnôt.

A má pre vás aj jednu bežeckú radu: ,,Nesnažte sa behať rýchlejšie a ďalej ako iní, nesnažte sa poraziť niekoho iného. V prvom rade sa snažte poraziť sami seba.“ :-)

Zuzana Fornadeľová

V našom ďalšom bežeckom príbehu vám chceme predstaviť Zuzanu Fornadeľovú. V civilnom živote pôsobí v policajnom zbore už 24 rokov a vo voľnom čase je aktívnou hobby bežkyňou, ktorá behaním "nakazila" celú svoju rodinu. :-)

Zuzka aktuálne už 9 rokov pracuje v rámci administratívnej agendy na Krajskom dopravnom inšpektoráte v Bratislave. Voľný čas trávi spolu s partiou ďalších rovnako pobláznených dám behaním, pričom posledné roky už aktívne zapojila do súťaženia a detských behov aj svoje deti, a tak rodina trávi veľakrát víkendy spoločne na bežeckých a športových podujatiach. Zuzkin naj bežecký zážitok bol okrem dm ženského behu aj rakúsky Frauenlauf, kde ju očarila neskutočná masa žien a energia, ktorá z akcie priam sálala. A jej rada pre vás je veľmi jednoduchá: "začať sa dá v každom veku..." A tým, ktorým sa nechce behať osamote odporúča nájsť si bežeckú komunitu, kde sa dá behať so spoločne naladenými dievčatami a ženami; ona si v rámci SHEruns a vďaka behu našla zopár dobrých priateliek.

Zaujali vás príbehy Romany a Zuzky? Nezabudnite, aj vy môžete byť "Running Angels"!

 

© 2020 dm drogerie markt, s. r. o.