A máme odbehnuté!

26. septembra 2018 sme odštartovali siedmy ročník dm ženského behu. Trate behu aj tento rok viedli po nábrežnej promenáde, po lávkach Mosta Apollo a Starého mosta s atraktívnym dobehom do Eurovey. Z celkovo prihlásených 2 901 behu chtivých žien sa na štart 7. dm ženského behu postavilo 2 392 bežkýň. Nová podkategória spoluorganizovaná v rámci 4-kilometrového behu s názvom „Beh mamy s dcérou“ bola prijatá s veľkým nadšením. Prvého ročníka sa zúčastnilo 290 rodinne spriaznených bežkýň, ktoré vytvorili 145 dvojíc.

7. dm ženský beh si užili ženy z 26 krajín. Bežali Maďarky, Nemky, Rakúšanky, Češky, Talianky, Brazílčanky, Rusky, Angličanky, Ukrajinky, Španielky, Američanky, ale aj Nórka, Litovčanka či Grékyňa. Bežiacimi anjelmi sa stali aj Lenka Srnanská, ktorá na vozíku so svojou sestrou absolvovala štyri kilometre, a nevidiaca Timea Holková s vodičom Stanislavom Sokolom absolvovala 10-kilometrovú trasu. Na štart sa postavilo dokonca aj 102 spolupracovníčok dm a ich rodinných príslušníčok.

Starostlivosť o zdravie a krásu však nespočíva len v športových aktivitách. Pre bežkyne bol preto pripravený aj špeciálny dm stan, kde boli vítané nielen bežkyne, ale aj páni, malí aj veľkí či ostatné nebežkyne. Pripravené boli ochutnávky produktov dmBio či DAS gesunde PLUS, líčenie make-up artistkami s dekoratívnou kozmetikou trend IT UP, s.he stylezone a alverde, kaderníci pre dámy a majstri barbieri pre pánov. Na deti sa myslelo tiež. Tie si mohli nechať na tvár či ruku namaľovať svoj vytúžený obrázok. Aby toho nebolo málo, v dm stane ste si mohli zmerať sily a vybicyklovať si vlastné smoothie. Samotnou zaujímavou atrakciou bol instagraf – zariadenie, ktoré vďaka hashtagu #dmzenskybeh2018 vytlačilo fotku z Instagramu na počkanie.

Koncept zodpovedného podnikania je pre dm veľmi dôležitý, a aj z toho dôvodu organizuje v rámci ženského behu každoročne aj projekt dm šport zóna. V rámci neho doteraz zveľadila už šesť športovísk v Bratislave, na ktoré sa použili finančné prostriedky v celkovej výške viac ako 32 000 eur, vyzbierané zo štartovného, ako aj z dobrovoľných príspevkov po minulé roky. Tento rok sa opäť v budovaní športovísk pokračuje. Aktuálne vyzbieraná suma 9 350 eur tak poslúži na vybudovanie nového športového ihriska v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto.

 

© 2024 dm drogerie markt, s. r. o.